BASIN BÜLTENİ | 15 Ekim 2019 | İstanbul ve Sidney

https://www.sbs.com.au/language/english/audio/turkey-s-rugby-league-team-faces-off-against-malta-in-sydney

 

 Türkiye Ragbi Lig Takımı yeniden Avustralya’da…

26 Ekim 2019 Cumartesi saat 14.00’te Cabramatta Rugby Leauge Club – Sidney’de Türkiye – Malta arasında oynanacak olan dostluk maçına takımımız hazır…

Türkiye takımında yer alan oyuncular: Errol Carter (İngiltere), Yusuf George Aydın (İngiltere), Aidan Sezer (Avustralya), Emre Güler (Avustralya), Yusuf Dağdanaşar (Avustralya), Adem Başkonyalı (Avustralya), Arda Dalcık (Avustralya), Doruk Çeliktutan (Türkiye), Hüseyin Şaşmaz (Fransa), Ali Bökeyhan Sürer (Almanya), Enes Ertan (Avustralya), Alper Karabörk (Avustralya), Emre Kutup (Avustralya), Kenan Tarpis (Avustralya), Aydın Salman-Cochrane (Avustralya), Presley Salman-Cochrane (Avustralya), Bilal Yazıcı (Avustralya), Atilla Şahin (Avustalya), Sergin Işık (Avustralya), Can Yılmaz (Avustralya), Teknik Direktör: Scott Hartas. Takım Menejeri: Sam Mayer.

Geçtiğimiz yıl Türkiye Ragbi Lig Takımı, ilk efa davet edildiği 1 Ekim–13 Ekim 2018 tarihleri arasında Avustralya Sidney’de yapılan ve RLIF (Uluslararası Ragbi Lig Federasyonu) tarafından düzenlenen Ragbi Lig Gelişmekte Olan Ülkeler Dünya Şampiyonasında oynadığı 4 maçın 3’ünü kazanmıştı. Türkiye, C Grubu’nda Solomon Adaları ve Japonya Ragbi Lig takımlarıyla mücadele etti. Solomon Adaları’nı 30-22, Japonya’yı da 60-0 yenerek A Grubu 3.sü Filipinler’le oynamaya hak kazandı. Filipinler’le yapılan karşılaşmada Türkiye 29-16 mağlup oldu. 7.lik maçında Vanuatu’yu çekişmeli bir maçla uzatmalarda 27-26 mağlup etmeyi başardı. Türkiye Ragbi Lig Takımı, henüz Dünya sıralamasında yer almamasına rağmen klasmanda üstlerde yer alan takımları yenerek uluslararası Dünya Ragbi Lig camiasında ilgi ile karşılanmıştı.

Bu yıl ilk defa kadınlarda uluslararası bir maça çıktı ve İtalya’yı 18–14 yendi. Yine ilk defa Erkekler U19’da Ukrayna ile Avrupa Şampiyonası elemelerinde mücadele etti ve maçı 24–0 kaybetti. Yunanistan’la Edirne’de oynanan dostluk maçlarında Erkek Milli takımımız maçı 38-24 kaybetti, Kadın Milli Takımımız ise 40–4 kazandı. Bu ay Kadın Milli Takımımız İstanbul’da Fransa ile çıktığı maçı ise 54–4 kaybetti. Bütün bu maçlar sonunda, Dünya Ragbi Lig Uluslararası Milli Takımlar sıralamasında,  Kadın Milli Takımımız 12. , Erkek Milli Takımımız ise 31. sıradan giriş yaptı. Ayrıca Türkiye Ragbi Lig Derneği, 30 ülkenin katıldığı, 2019 Avrupa Ragbi Lig Federasyonu (RLEF) Kongresine İstanbul’da ev sahipliği yaptı. AyrıcaTürkiye Ragbi Lig Derneği hızlı ve sağlam adımlarla ilerlerken, dünya genelinde etkinliğini artırmak için Avustralya’da da dernek kurma kararı almıştır.

Gürol Yıldız
Ragbi Lig Derneği Başkanı
+90 533 3792166

info@turkishrugbyleague.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.

Menu